Skip to Content

Umývání nádobí při kempování

Opakovaně použitelné nádobí je ekologičtější a levnější variantou při stravování v přírodě. Dnes se však spousta lidí přiklání k jednorázovým táckům, nádobí a kelímkům, neboť si nejsou jisti, jak umývat opakovaně použitelné nádobí při táboření. Zde je několik užitečných tipů a triků pro váš další výlet pod stan.

Výběr správného přípravku na mytí nádobí

Ať jste v kempu, nebo sami uprostřed lesa, je důležité používat ekologicky šetrný přípravek na mytí nádobí, jakým je například Pur Balsam Eco Sensitive Pro Nature. Stejně jako všechny prostředky na mytí nádobí Pur je i přípravek Pur Balsam Eco Sensitive Pro Nature, který je vyroben na bázi obnovitelných surovin, biologicky rozložitelný.

Ohřev, umývání, oplachování a sušení

Nejlepším způsobem, jak ohřát vodu na nádobí, je nalít vodu do pánve nebo hrnce, ve kterém jste vařili, po naservírování jídla. Zatímco jíte, voda se může ohřívat a zabránit tak přilepení jídla ke stranám či dnu hrnce. Po najedení nalijte horkou vodu do jednoho z kbelíků s trochou mycího prostředku. Do druhého kbelíku lze nalít studenou vodu, kterou můžete použít k opláchnutí nádobí po umytí.

Pomůcky nezbytné pro umývání nádobí při kempování

První věcí, kterou je třeba zvážit, jsou pomůcky, které si musíte vzít s sebou. Budete potřebovat prostředek na mytí nádobí, který je šetrný k životnímu prostředí, dva kbelíky nebo větší mísy a kuchyňské utěrky. Pro umývání špinavého nádobí budete potřebovat i kartáč na mytí nádobí, houbičku nebo hadřík.

Kromě toho byste mohli potřebovat gumové rukavice, odkapávač na nádobí, cedník a kleště, neboť tyto věci dále ulehčují mytí.

Umývání nádobí při kempování: krok za krokem

Jste připraveni na mytí nádobí při kempování? Přečtěte si, co potřebujete vědět.

 1. Odstraňte zbytky jídla z nádobí.
 2. Ohřejte vodu na kempingovém vařiči nebo nad táborovým ohněm.
 3. Připravte si dvě mísy na mytí nádobí (jednu s teplou vodou a druhou se studenou).
 4. Nalijte prostředek na mytí nádobí do mísy s teplou vodou. Doporučujeme použít biologicky rozložitelný přípravek na mytí nádobí Pur Balsam Eco Sensitive Pro Nature.
 5. Umyjte nádobí v teplé vodě a poté je opláchněte ve studené.
 6. Nechte nádobí uschnout na odkapávači nebo utřete dosucha utěrkou.
 7. Použitou vodu vylijte dál od kempu.

Likvidace použité vody

Z bezpečnostních důvodů počkejte, dokud voda mírně nezchladne. V kempu budete mít pravděpodobně přístup k místu určenému k likvidaci užitkové vody nebo k výlevce. Nebude-li takové místo k dispozici, vodu přeceďte a zbytky jídla spalte v ohni. Znečištěná voda z nádobí by měla být rozptýlena minimálně 60 metrů od kempu, stezek nebo zdrojů vody, aby drobné zbytky jídla ve vodě nepřitahovaly zvířata do kempu. 

Chystáte se kempovat? Ušetřete peníze díky opakovaně použitelnému nádobí. Mytí nádobí není tak těžké, jak by se mohlo zdát. Pro dosažení správných výsledků stačí postupovat podle těchto kroků.

Související články

 • Jaké množství přípravku na mytí nádobí bych měl/a použít?
 • Jak mýt nádobí
 • Je Pur biologicky rozložitelný přípravek na nádobí?

#ENJOYTOGETHER

 • Najděte si dokonalý recept, který potěší vaše blízké na dalším setkání.

 • Spoustu důležitých momentů v našem životě zažijeme při přípravě nebo podávání jídla. Toto je cesta, jak utužit vztahy. Zjistěte více zajímavých faktů a nápadů v našich inspirativních článcích. Inspirujte se!

 • Kdo řekl, že mytí nádobí musí být nudné? S těmito triky je zábava zaručena! A s našimi účinnými produkty je mytí nádobí super snadné!