Je Pur biologicky rozložitelný přípravek na nádobí?

Krátká odpověď na tuto otázku zní ano. Pur je biologicky rozložitelný přípravek na mytí nádobí, poněvadž všechny povrchově aktivní látky v přípravku jsou biologicky rozložitelné (zkouška OECD 301). Co přesně znamená výraz „biologicky rozložitelný“? Tento výraz znamená, že se přípravek na mytí nádobí v přírodě rozloží bez nepříznivých dopadů na životní prostředí. V půdě nezůstanou žádné toxiny, chemikálie ani žádné jiné škodlivé látky, které by mohly poškodit rostliny, zvířata nebo dokonce i lidi.

Biologicky rozložitelné látky, jako je přípravek na mytí nádobí Pur Pro Nature, se navíc rozkládají rychle, a nikoliv několik let. Můžete tak v klidu umývat nádobí i při kempování.

Proč obsahuje Pur enzymy?

Na seznamu složek přípravku Pur lze nalézt enzymy, které jsou zcela přírodní a biologicky rozložitelné. Tyto složky pomáhají v rozkladu těžko odstranitelných zbytků jídla a skvrn, jako jsou například:

  • vejce,
  • džem,
  • nudle, rýže, brambory,
  • zmrzlina,
  • pudink.

Přípravky na mytí nádobí s enzymy dokážou snadno umýt nádobí bez potřeby nadměrného drhnutí, ekologickým způsobem a při nižších teplotách.

Další velký rozdíl spočívá v tom, že přípravky na mytí nádobí Pur neobsahují agresivní složky, jako jsou fosfáty. Fosfáty se nerozkládají jako enzymy a často se dostávají do vodních toků a do půdy a škodí spoustě živých organismů jako například řasám, rybám a rostlinám.

Související články

#ENJOYTOGETHER