Skip to Content

Často kladené otázky

Abyste dosáhli nejlepších výsledků, nádobí si předem roztřiďte a umývejte nejlépe v tomto pořadí: sklo, porcelán, příbory, hrnce a pánve.

Pro usnadnění mytí si pánve se zaschlými zbytky jídla nejprve namočte do vody s několika kapkami čistícího prostředku Pur.

Zbytky jídla jako špenát nebo kapustu nejprve setřete kuchyňskými utěrkami, abyste nemuseli příliš často měnit vodu.

Natočte si teplou vodu a přidejte do ní trochu čistícího prostředku Pur podle návodu na obalu – přesné množství bude záviset na tvrdosti vody. Příliš mnoho pěny může mít nepříznivý vliv na schnutí nádobí.

Nejprve umyjte sklenice, hrnky a příbory a až poté špinavější nádobí. Abyste využili vodu na mytí co nejlépe, myjte hrnce a pánve až na konec.

Abyste při mytí nádobí dosáhli nejlepších a nejhygieničtějších výsledků, pravidelně měňte houby a hadříky. Utěrky perte ideálně na 60 °C. Kartáčky nechte umýt v myčce.

Pur můžete používat na mytí všech možných materiálů. Ať už umýváte sklo, porcelán, plasty, nerezové nádobí, nebo stříbro – čistící prostředek Pur vždy dodá vašemu nádobí vysoký lesk a ochrání i ty nejvzácnější kousky.

Tady ale možnosti použití čistícího prostředku Pur nekončí. Můžete jej použít na kuchyňské náčiní, omyvatelné povrchy, sklo, okna nebo mastné skvrny na oblečení. Jak vidíte, oblast použití čistícího prostředku Pur téměř nezná hranic. A na co jej používáte vy?

Pur vám zajistí hygienicky čisté nádobí. Další prostředky na mytí nádobí s antibakteriálními vlastnostmi, ať již ze zdravotního, nebo ekologického hlediska, nejsou potřeba.

Když opláchnuté talíře ponoříte do dřezu s horkou vodou a několika kapkami čistícího prostředku Pur, dokonale je zbavíte všech zbytků jídla.

Všechny povrchově aktivní látky, které používáme, jsou k životnímu prostředí šetrné a snadno biologicky rozložitelné (podle testu OECD 301). Materiál, ze kterého je vyrobena lahev (PET), je recyklovatelný a sám obsahuje 25 % recyklovaných materiálů.

Obecně jsou všechny prostředky na mytí nádobí Pur vhodné na použití i bez rukavic.

Pokud ale máte velmi citlivou pokožku, doporučujeme vám Pur Balsam Aloe Vera nebo Pur Balsam Hands & Nails. Výrobky řady Pur Balsam nejenže velmi účinně odstraní mastnotu, ale zároveň chrání a pečují o vaše ruce díky vysoce kvalitnímu složení doporučenému dermatology.

Pokud si chcete při mytí ušetřit síly, můžete nádobí se zbytky jídla nejprve namočit do vody s několika kapkami čistícího prostředku Pur. Mytí nádobí to značně usnadní. Zkuste to!

Nádobí po umytí čistícím prostředkem Pur utírat nemusíte. Zářivých výsledků dosáhnete už jen tím, že umyté nádobí naskládáte na odkapávač a příbory vyskládáte rukojeťmi dolů. Umyté a opláchnuté nádobí se na vzduchu usuší hygienicky a aniž byste se museli namáhat.

Malá rada: Aby na sklenicích nezůstaly zaschlé kapky, nechte je sušit na utěrce dnem vzhůru.

Neunavujte se namáhavým drhnutím drátěnkou. Nechte nádobí nebo zašpiněnou část namočit ve vodě s několika kapkami čistícího prostředku Pur. Mytí nádobí to značně usnadní. Zkuste to!