Jaké množství přípravku na mytí nádobí bych měl/a použít?

Díky dlouhotrvajícímu účinku přípravku Pur můžete umýt velké množství nádobí pouze s malou dávkou přípravku. Aplikace správného množství přípravku na mytí nádobí zamezuje plýtvání a šetří peníze. Navíc může usnadnit oplachování. Použijete-li příliš velké množství přípravku, možná budete muset talíře, šálky a nádobí oplachovat pod vodou déle, abyste odstranili všechen mycí prostředek. Tak se plýtvá vodou a časem, a pokud není nádobí řádně opláchnuto, může mít příchuť saponátu, což může následně ovlivnit i chuť jídla a nápojů, které získají saponátovou pachuť.

Správná dávka prostředku na mytí nádobí závisí na vámi používaném přípravku a také na tom, k čemu jej používáte. Prostředek na mytí nádobí má spoustu použití. Můžete jej používat například k mytí auta, odstraňování špíny ze spotřebičů nebo k vytírání podlahy.

Umýváte-li nádobí ručně, řiďte se následujícími tipy pro správné dávkování přípravku Pur.

Pur: správné dávkování

Normální dávka u nekoncentrovaných přípravků na nádobí Pur činí zpravidla 5 ml (nebo 1,5 lžičky) na 5 litrů vody.

Máte-li co do činění s těžko odstranitelným, nalepeným jídlem a skvrnami, budete muset použít větší množství přípravku a nechat nádobí několik minut namočené. K umytí nádobí by mělo stačit cca 5 ml na 1 litr vody.

Pur: správné dávkování

Je rovněž důležité znát správnou dávku, umýváte-li nádobí přípravkem Pur l. Za normálních okolností stačí k odstranění špíny a nečistot usazených na vašem nádobí cca 3 ml (nebo 1lžička) na každých 5 litrů vody. Umýváte-li hrnce, pánve nebo jakékoliv jiné silně znečištěné nádobí, budete potřebovat vyšší účinnost. Použijte přibližně 5 ml (1,5 lžičky) přípravku na každý 1 litr vody a nechejte nádobí několik minut namočené za účelem usnadnění mytí.

Měl/a bych vidět bubliny?

Spousta lidí se mylně domnívá, že pěnění se rovná přípravku na mytí nádobí a jakmile zmizí, přidávají do směsi další přípravek. Ve skutečnosti je přípravek přítomen ještě dlouhou dobu po vymizení fyzického důkazu (oněch krásných bublin). Ve většině případů můžete pokračovat v mytí nádobí a vyčistit je i bez přítomnosti bublin.

Víte, jaké množství přípravku na mytí nádobí používat? Dodržujte správné dávky doporučené pro vámi zvolený přípravek na mytí nádobí Pur.

Související články

#ENJOYTOGETHER