Skip to Content

Můžete používat přípravek na nádobí k mytí vozidla?

Přípravek na mytí nádobí je ve skutečnosti jedním z nejlepších čističů autoskel a ráfků automobilových kol. Avšak k jejich řádnému vyčištění budete potřebovat správné náčiní a několik tipů.

Pravidelná údržba vašeho vozidla je důležitá pro jeho trvalý chod. Přípravek na mytí nádobí je ideální pro mytí ráfků automobilových kol a autoskel. Napomáhá tomu, aby vaše vozidlo vypadalo lépe a zbavilo se špíny, nánosů a soli ze silnice. Abyste čištění prováděli správně, nabízíme vám pár užitečných tipů.

Mytí autoskel a ráfků automobilových kol: potřebné náčiní

Při mytí autoskel a ráfků automobilových kol budete potřebovat:

 • jeden kbelík
 • měkkou houbičku a kartáč,
 • savý hadřík,
 • stěrku,
 • zahradní hadici,
 • utěrku z mikrovlákna.

Krok za krokem: čištění ráfků automobilových kol a autoskel

 1. Auto zaparkujte do stínu, aby se zabránilo předčasnému schnutí.
 2. Nezapomeňte zavřít všechna okna a dveře.
 3. Naplňte kbelík teplou vodou a pak přidejte několik kapek přípravku na mytí nádobí.
 4. Skla umyjte měkkou houbičkou a mýdlovou vodou. Poté setřete stěrkou, jejíž čepel pokaždé otřete savým hadříkem.
 5. Setřete skla kolem okrajů, abyste odstranili přebytečnou tekutinu.
 6. Ráfky automobilových kol ostříkejte zahradní hadicí.
 7. Umyjte je měkkou houbičkou a kartáčem a poté opláchněte hadicí.
 8. Vysušte utěrkou z mikrovlákna.

Příprava

Zaparkování auta ve stínu chrání vozidlo před sluncem, které rychle vysušuje saponát na sklech a ráfcích, v důsledku čehož vznikají skvrny, kterých se těžko zbavuje. Před vypnutím vozidla se ujistěte, zda jsou všechna okna vytažená, a poté překontrolujte, zda jsou dovřeny všechny dveře.

Umývání skel automobilů

Počkejte, dokud vozidlo úplně nezchladne. Poté naplňte kbelík teplou (ne horkou) vodou. Do kbelíku přidejte několik kapek přípravku na mytí nádobí. Vždy začínejte mytím skel. Ráfky jsou často extrémně špinavé od silnice a vyžadují více drhnutí. Díky umývání skel na začátku není zapotřebí neustále měnit vodu s přípravkem.

Umývání ráfků automobilových kol

Nadměrnému drhnutí lze předejít použitím zahradní hadice. Každý ráfek očistěte hadicí, poté přiklekněte a vydrhněte houbičkou a kartáčem, aby se odstranily všechny nánosy a skvrny. Po dokončení umývání každý ráfek opláchněte. Nečekejte, až budou umyty všechny ráfky, saponát by mohl zaschnout a vytvořily by se skvrny. Vysušení ráfků utěrkou z mikrovlákna brání tvorbě skvrn a odstraňuje vlhkost, na které mohou ulpívat nečistoty, což vede k opětovnému zašpinění.

Mějte na paměti, že přípravek na mytí nádobí se nemá používat k mytí karoserie, lze jej však použít na skla a ráfky. Pro dosažení správných výsledků postupujte podle těchto kroků.

Související články

 • Čistěte kuchyň přípravkem na mytí nádobí
 • Jak funguje přípravek na mytí nádobí?
 • Umývání nádobí při kempování

#ENJOYTOGETHER

 • Najděte si dokonalý recept, který potěší vaše blízké na dalším setkání.

 • Spoustu důležitých momentů v našem životě zažijeme při přípravě nebo podávání jídla. Toto je cesta, jak utužit vztahy. Zjistěte více zajímavých faktů a nápadů v našich inspirativních článcích. Inspirujte se!

 • Kdo řekl, že mytí nádobí musí být nudné? S těmito triky je zábava zaručena! A s našimi účinnými produkty je mytí nádobí super snadné!