Skip to Content

Čistěte kuchyň přípravkem na mytí nádobí

Právě jste umyli nádobí a odložili je do odkapávače vedle dřezu, aby uschlo na vzduchu. S mytím jste hotovi, že ano? Mýlíte se. V kuchyni je spousta míst, která je zapotřebí očistit od špíny, zbytků jídla a mastnoty po vaší poslední přípravě jídla a každodenních činnostech. Naštěstí nemusíte jít kupovat speciální čistič pro každou část vaší kuchyně. Přípravek na mytí nádobí Pur funguje jako skvělý kuchyňský čistič.

Čistič na kuchyňskou linku: používání mycího prostředku na nádobí

Máte po ruce prázdnou rozprašovací láhev? Naplňte ji teplou vodou a přidejte jednu kapku přípravku na mytí nádobí Pur. Jemně protřepejte, aby se přípravek smíchal s vodou, a poté tento čisticí roztok nastříkejte na kuchyňskou desku. Setřete čistou utěrkou. Směs pravidelně obměňujte, aby byla zajištěna její účinnost.

Nemáte-li rozprašovací láhev, můžete přidat několik kapek přípravku do misky s teplou vodou. Do této směsi namočte houbičku tak, aby nasákla vodu s přípravkem, a dobře ji vyždímejte, aby z ní nekapala voda. Omyjte všechnu špínu z kuchyňské desky měkkou stranou houbičky, aby se znovu leskla.

Tento roztok funguje dobře na většině kuchyňských desek, zejména těch, které jsou náchylné k tvorbě šmouh. Šmouhy vznikají z mastnoty usazené na desce. Většina kuchyňských čističů dokáže dezinfikovat desky, avšak pouze přípravek na mytí nádobí se snadno vypořádá s mastnotou, kterou musíte každý den odstraňovat z nádobí. Tento roztok je také ideální pro keramické a skleněné varné desky.

Čištění kuchyňských skříněk

Kuchyňské skříňky jsou stejně tak citlivé na ušpinění, mastnotu a zbytky potravy jako vaše deska. Ať se jedná o zapomenutou roztavenou čokoládovou tyčinku, nebo olej rozstříkaný po smažení kuřete k večeři, odpovědí na čištění kuchyňských skříněk může být přípravek na nádobí Pur.

Nejdříve pomocí vhodné papírové utěrky odstraňte zaschlé, mazlavé a přilepené zbytky jídla. Poté použijte roztok v rozstřikovací láhvi nebo směs vody a přípravku v misce, kterou jste použili jako čistič na kuchyňskou linku, k vyčištění skříněk. Vydrhněte špínu měkkou houbičkou a rychle vysušte papírovou utěrkou, aby se zabránilo vzniku šmouh.

Jak odstranit ucpání odtoku

Žíravé chemikálie v řadě tekutých čističů odtokového potrubí mohou poškodit potrubní rozvody, přičemž přivolání instalatéra k odstranění ucpání odtoku je poslední možností, která není zrovna levná. Spoustu problémů s ucpáním odtoků způsobuje mastnota, kterou lze snadno odstranit pomocí vody s přípravkem na nádobí. Tajemství spočívá v nalití většího množství přípravku na mytí nádobí Pur do ucpaného odtoku v dřezu. Mezitím naplňte konvici vodou z kohoutku a přiveďte k varu. Po několika minutách (aby mohl přípravek na nádobí stéci do potrubního rozvodu a obalit ucpání) nalijte do odtoku vařící vodu, nechejte ji promíchat s přípravkem na nádobí a vytáhnout mastnotu z trubek.

Jak čistit nerezové spotřebiče

Přípravek na mytí nádobí Pur je skvělou volbou pro čištění kuchyňských spotřebičů, zejména nerezových. Tyto spotřebiče čistěte tímto způsobem:

 1. Naneste několik kapek přípravku na mytí nádobí Pur na vlhkou měkkou houbičku.
 2. Najděte vlákno nerezové oceli. Pokud je nevidíte, zkuste je nahmatat prsty.
 3. Poté začněte spotřebič umývat od horní části a houbičkou pohybujte ve směru vlákna.
 4. Přebytečný přípravek na nádobí opláchněte.
 5. Rychle osušte čistou utěrkou, aby nevznikaly šmouhy a skvrny od vody.

Používání přípravku na mytí nádobí jako čističe dřezu

Právě jste měli v dřezu hromadu nádobí a vypouštěná voda nebyla křišťálově čistá. I když to tak nemusí vypadat, váš dřez je zapotřebí vyčistit.

Nejdříve jej opláchněte. Ke spláchnutí zbytků potravy ze stran dřezu do sifonu nebo odpadu použijte teplou vodu. Poté nastříkejte přípravek na nádobí Pur okolo odtoku. Toto množství by mělo být postačující pro vytvoření mýdlové pěny nezbytné k čištění. Čistou a měkkou houbičkou vyčistěte krouživým pohybem dno a strany dřezu a poté opláchněte. Nejdříve opláchněte strany dřezu pokud možno pomocí vytahovací spršky nebo hadice. Není-li to možné, použijte místo toho šálek naplněný vodou.

Chcete čistou kuchyň? Čistěte kuchyň přípravkem na mytí nádobí; funguje na desky, odtoky, skříňky, dřezy a veškeré vaše spotřebiče.

Související články

 • Můžete používat přípravek na nádobí k mytí vozidla?
 • Co dělat proti bakteriím a mikrobům v kuchyni
 • Tipy pro mytí nádobí

#ENJOYTOGETHER

 • Najděte si dokonalý recept, který potěší vaše blízké na dalším setkání.

 • Spoustu důležitých momentů v našem životě zažijeme při přípravě nebo podávání jídla. Toto je cesta, jak utužit vztahy. Zjistěte více zajímavých faktů a nápadů v našich inspirativních článcích. Inspirujte se!

 • Kdo řekl, že mytí nádobí musí být nudné? S těmito triky je zábava zaručena! A s našimi účinnými produkty je mytí nádobí super snadné!