Skip to Content

Povrchově aktivní látky

Povrchově aktivní látky

Povrchově aktivní látky jsou hlavní složkou většiny pracích a čisticích prostředků. Rozpouštějí nečistoty (např. mastné nečistoty) a zajišťují, aby spolu s vodou byly odstraněny nečistoty, a tím umožňují i správné smáčení.

Dobré vědět

Při automatickém mytí nádobí jsou důležité mycí a smáčecí vlastnosti, které zajistí čisté nádobí a pořádné opláchnutí beze zbytků na sklenicích. Povrchově aktivní látky používané v mycích prostředcích jsou v souladu s nařízením o mycích prostředcích (ES) č. 648/2004, s ohledem na biologickou rozložitelnost.

Povrchově aktivní látky mohou být na bázi ropy nebo mohou být přírodního původu (např. z palmojádrového oleje). Pokud se jako základ používá palmojádrový olej, společnost Henkel v rámci své strategie udržitelnosti zajišťuje, aby do roku 2025 100 % tohoto oleje pocházelo z udržitelně pěstovaných zdrojů v souladu s modelem RSPOS Mass Balance. Od roku 2020 již 90 % pochází z certifikovaného udržitelného pěstování.

 

Jak využíváme povrchově aktivní látky

Povrchově aktivní látky široce používáme v našich pracích prostředcích a produktech pro domácnost. Jsou klíčové pro jakýkoli proces čištění.

Další články, které by vás mohly zajímat

  • Obal a recyklovatelnost

    Při vývoji obalů Henkel dbá na bezpečné použití produktů, zatímco omezuje…

  • Používání doma

    Chcete vědět, jak omezit odpad a jak správně používat naše výrobky? Více informací najdete zde

  • Odpovědnost

    Jako lídři v oblasti udržitelnosti se snažíme prosazovat nová řešení pro udržitelný rozvoj.