Skip to Content

Používání doma

Správné dávkování

Výrobky s individuálním dávkováním: 

U gelů a prášků na automatické mytí nádobí je třeba dávkovat pouze nezbytné množství čisticího prostředku, aby se šetřily suroviny a chránilo životní prostředí. Doporučené dávkování najdete na obalu v závislosti na množství nečistot na nádobí. Při použití tekutého leštidla poskytuje myčka nádobí automatické dávkování. V závislosti na modelu myčky lze dávkování upravit. Mělo by být sníženo na potřebné množství, které zajistí výsledky bez šmouh a skvrn.


Tablety a kapsle na mytí nádobí
Tyto výrobky jsou již předem dávkovány v potřebném množství, které zajišťuje optimální výsledky mytí. Pouze za zvláštních okolností (např. velmi tvrdá voda > 21°dH*) může být nutné dodatečné použití soli a/nebo leštidla.

*U místního dodavatele si vyžádejte informace o tvrdosti vody Tvrdost vody se v jednotlivých regionech liší. Pro jistotu se zeptejte místního dodavatele vody na příslušný stupeň tvrdosti vaší vody. Pak budete moci přizpůsobit dávkování mycího prostředku podle příslušné tvrdosti vody podle tabulky na štítku výrobku.

Jak šetřit energií

Zdaleka nejvíce energie a emisí CO2 spotřebují mycí prostředky na nádobí ve stádiu používání, tj. při samotném procesu mytí ve vaší myčce nádobí. Nejvyšší spotřeba energie v myčce nádobí pochází z procesu ohřevu vody. 

V průběhu let jsme proto neustále vylepšovali naše receptury Somat, abychom zajistili špičkový mycí výkon již při nižších teplotách (např. programy ECO). Pro úsporu energie doporučujeme používat program ECO a intenzivní cyklus používat pouze pro silně znečištěné nádobí, jako jsou hrnce a pánve.

Navíc doporučujeme myčku řádně naplnit, abyste zajistili její efektivní fungování.

Nízká teplota: -20 % spotřeby energie (kWh/cyklus)

Jak šetřit vodou

Větší množství zbytků jídla by mělo být z nádobí pouze seškrábnuto, ale nemělo by se provádět předmytí. Čistící prostředky Somat zajišťují důkladné mytí bez předchozího oplachování.

Správné naplnění myčky nádobí pomáhá šetřit nejen energii, ale také vodu.

Volba programu s nízkou spotřebou vody, jako je například program ECO, pomáhá šetřit vodu.

Spočítejte si svou uhlíkovou stopu

Využijte kalkulačku uhlíkové stopy vyvinutou společností Henkel a Wuppertalským institutem (Německo) a zjistěte, jak váš osobní životní styl ovlivňuje vaši uhlíkovou stopu. Všechny poskytnuté údaje budou anonymní.

Spustit Odpočítavání

Další články, které by vás mohly zajímat

  • Obal a recyklovatelnost

    Při vývoji obalů Henkel dbá na bezpečné použití produktů, zatímco omezuje…

  • Od povrchově aktivních látek po parfémy a mnoho dalšího, pečlivě vybíráme naše složky, abychom zajistili nejlepší výkonnostní standardy a zároveň omezili dopad na životní prostředí

  • Certifikáty

    Na obalech našich výrobků Somat najdete několik log, která označují certifikáty. Více informací se dozvíte zde.