Skip to Content

Obal a recyklovatelnost

Naše ambice v oblasti obalů

Při vývoji obalů společnost Henkel velmi dbá na to, abyste mohli naše výrobky bezpečně používat a zároveň snižuje ekologickou stopu a množství odpadu.

Naši odborníci na obaly neustále pracují na obalech s co nejnižší spotřebou materiálů a s materiály, pro které existují veřejné recyklační systémy. Vzhledem k tomu, že naše výrobky posuzujeme po celou dobu jejich životního cyklu, bereme v úvahu také likvidaci nebo recyklaci obalových materiálů. 

Naším cílem je, aby do roku 2025 bylo 100 % našich obalů recyklovatelných nebo znovu použitelných. Navíc chceme zvýšit podíl již recyklovaného plastu v našich obalech.

Podrobné informace o závazcích společnosti Henkel najdete zde: https://www.henkel.com/sustainability/positions/packaging

Somat Tablety v krabicích

Naše skládací krabice jsou vyrobeny z plně recyklovatelného papíru. Navíc jsou vyrobeny z více než 80 % z recyklovaného papíru.

Plně recyklovatelné jsou i obaly kolem některých našich tablet, které je třeba před použitím odstranit.

Somat Tablety ve voděrozpustné fólii

Naše tablety jsou zabaleny ve voděrozpustné a biologicky rozložitelné fólii, která neobsahuje mikroplasty. Více informací naleznete zde: https://www.henkel.com/sustainability/case-study-water-soluble-shell

Tento sáček zajišťuje dlouhou trvanlivost tablet a snižuje množství odpadu.

Somat Zelené Tablety

Skládací krabice je plně recyklovatelná a je vyrobena ze 100% recyklovaného papíru.

Somat Zelený Gel

Láhev je vyrobena ze 100% recyklovaného plastu, víčko z 50% recyklovaného plastu. 

Pokud se obsah láhve v domácnosti po mnoha týdnech spotřebuje, musí se tzv. rukáv, který láhev obepíná jako jakýsi kabátek, odstranit. Logo se "zipem" naznačuje děrování rukávu, které toto oddělení usnadňuje. Po odstranění obalu je láhev plně recyklovatelná.

Somat gely

Pokud se obsah láhve v domácnosti po mnoha týdnech spotřebuje, musí se tzv. rukáv, který láhev obepíná jako jakýsi kabátek, odstranit. Logo se "zipem" naznačuje děrování rukávu, které toto oddělení usnadňuje. Po odstranění obalu je láhev plně recyklovatelná.

Somat Leštidlo

Láhev je vyrobena ze 100% recyklovaného materiálu a je plně recyklovatelná.

Somat Intenzivní čistič myčky

Láhev je plně recyklovatelná.

Somat Duo tablety na čištění myčky

Obal je plně recyklovatelný. Papír a plast se automaticky oddělí, pokud jsou tablety vyjmuty k použití, což umožňuje snadnou a intuitivní recyklaci papírové části v papírovém odpadu a plastového blistru v plastovém odpadu. 

Karton je vyroben ze 100% recyklovaného papíru.

Blistr je vyroben ze 100% recyklovaného PET.

Somat Sůl

Skládací krabice je vyrobena z plně recyklovatelného papíru a z více než 80 % z recyklovaného papíru.

Další články, které by vás mohly zajímat

  • Naše odpovědnost v rámci celého hodnotového řetězce zahrnuje optimalizaci našich přepravních a logistických procesů z hlediska šetrnosti k životnímu prostředí a účinného využívání zdrojů

  • Používání doma

    Chcete vědět, jak omezit odpad a jak správně používat naše výrobky? Více informací najdete zde

  • Certifikáty

    Na obalech našich výrobků Somat najdete několik log, která označují certifikáty. Více informací se dozvíte zde.