Skip to Content

Co se děje uvnitř myčky? Videa nám umožňují nahlédnout!

Zajímali jste se někdy, co se děje uvnitř vaší myčky za zavřenými dveřmi? Na rozdíl od většiny praček, kde vidíte vzestup hladiny vody, tvorbu pěny a její vyplachování při máchání, zde je to trochu tajemství. Můžete to srovnávat s otázkou světla uvnitř chladničky (pozor, vyzrazení zápletky: po zavření dveří zhasne), odpověď je ale o něco složitější. Díky uživatelům YouTube vyzbrojených vodotěsnými akčními kamerami nepotřebujeme hádat, co se děje uvnitř myčky. Jejich videa zachycují každý krok mycího cyklu.

Videa „co se děje uvnitř myčky“ – samostatný žánr na YouTube

Na Youtube je tolik videí typu „uvnitř myčky nádobí“, že je dost pravděpodobné, že mezi nimi najdete i ten, který ukazuje přesně, co se děje uvnitř vašeho modelu. Úspěch těchto videí dokazuje, že je to proces, který zajímá mnoho lidí. Jedno z nejoblíbenějších videí tohoto žánru má více než 9 milionů shlédnutí! Upozornění: komentáře na Youtube ukazují, že sledování těchto videí je podivně uklidňující, ale také trochu návykové.

Videozáznamy akčních kamer ukazují každý krok mycího cyklu

Odhlédneme-li od faktoru zvědavosti, proč vlastně tolik lidí sleduje video, které ukazuje, co se děje uvnitř myčky? Rádi si myslíme, že se lidé chtějí trochu vzdělat. Koneckonců, pokud vidíte, co se děje uvnitř myčky, pochopíte, jak to funguje, což zase usnadňuje správné naskládání nádobí do myčky a koriguje běžné chyby při zacházení s myčkou. Ale nejdřív si projděme kroky zachycené na těchto videích a vysvětleme, na co se vlastně díváme.

1. Základna myčky se plní vodou. Všimněte si, jak málo vody je třeba. Voda, která plní myčku, může již být horká, nebo se ohřívá uvnitř.

2. Voda se čerpá do ostřikovacích ramen. Ta se začnou rychle otáčet a ostřikovat celou myčku a veškeré předměty uvnitř.

3. Otevře se dávkovač mycího prostředku a tableta, prášek nebo gel se uvolní do stroje.

4. V závislosti na poloze kamery vidíte, jak se mycí prostředek pomalu rozpouští v teplé vodě. Nevytváří mnoho pěny, což je dobře (jak potvrdí každý, kdo někdy zničil myčku nádobí přidáním běžného prostředku na nádobí).

5. Špinavá voda je odčerpávána a čistá dopouštěna do oplachu. 

6. Konečně, fáze sušení je… no, trochu jako pozorovat odpařování vody, takže tady to ukončeme.

Videa nám pomáhají pochopit, co se děje uvnitř myčky

1. Videa z myčky v první řadě pomáhají vyvrátit mýty a zničit pár hloupých výmyslů o tom, co se děje uvnitř myčky. Jedním z nejběžnějších nedorozumění o myčkách je, že se plní vodou podobně, jako je tomu u pračky. Nádobí není ponořené do vody ani je neumývají víly z myčky vyzbrojené malými kartáči a houbičkami (pokud samozřejmě víly nezmizí vždy, jakmile uvidí kameru; To se možná nikdy nedozvíme :-)).

2. Jakmile jste jednou viděli, jak se ostřikovací ramena otáčejí, poháněna pouze silou vody, budete vědět, jak důležité je udržovat trysky bez nečistot a vodního kamene. Aby se zachovala jejich funkčnost, používejte sůl a pravidelně čistěte myčku.

3. Video „uvnitř myčky“ pro váš konkrétní model vám pomůže efektivněji skládat nádobí do myčky.

4. Když jednou uvidíte, jak málo vody myčka spotřebuje, přesvědčí to i ty nejskeptičtější fanoušky ručního mytí, že jde o nejekonomičtější a nejšetrnější způsob mytí vašeho nádobí.

Více v této kategorii

 • Jak se zbavit pachů v myčce

  Jak se zbavit pachů v myčce

 • Tipy pro tvrdou vodu ve vaší myčce
  Tipy pro tvrdou vodu ve vaší myčce

  Jak na vodní kámen: tvrdá voda – tipy pro myčku

 • Jak plnit myčku pro ty nejlepší výsledky

  Myjte jako profesionál – jak plnit myčku pro nejlepší výsledky

Více informací

 • Domovská stránka

 • Proč se zapojit: Chceme vás inspirovat, abyste společný čas trávili u stolu, protože vždycky je pro to dobrý důvod! Nenarozeniny či Den úžasnosti.

 • Kdo řekl, že mytí nádobí musí být nudné? S těmito triky je zábava zaručena! A s našimi účinnými produkty je mytí nádobí super snadné!