Skip to Content

Jak se zbavit pachů v myčce

Vaše nádobí vychází z myčky na nádobí křišťálově čisté, ale uvnitř  myčky je stále zápach? Myčka před mytím nebo po mycím procesu divně páchne? Projdeme vše od mycích prostředků do myčky až po odstraňovače zápachu, aby vaše nádobí vonělo tak pěkně, jak vypadá.

Jak vyčistit vaši myčku pomocí čističe Somat

Když je samotná myčka divně cítit, možná je na čase dopřát jí pečlivé očisty. Naštěstí je to jednoduchý úkol a nejlepší je provádět ho pravidelně, abychom zabránili zápachu a vyhnuli se nákladným opravám. Stačí sledovat krok za krokem níže uvedené pokyny:

1. Nejpravděpodobnějším viníkem je organický odpad nashromážděný ve spodní části myčky. Vyčistěte filtry, které bezprostředně po dokončení mycího cyklu chrání myčku před ucpáním zbytky potravin, mastnotou a dalšími nečistotami. Většina myček funguje na podobném principu, ale mějte po ruce návod, abyste vzali v úvahu případné zvláštnosti vašeho modelu.

2. Vyjměte spodní přihrádku, abyste se dostali k filtru. Možná budete muset odstranit velký kovový kryt, ve kterém budou také nahromaděné nečistoty nebo zbytky potravin, které se k němu přilepily (pokud ano, vyčistěte ho). Uprostřed kovové základny bude plastový filtr, který by se měl dát snadno odšroubovat. Možná budete potřebovat rukavice, abyste se neušpinili.

3. Dejte filtr pod kohoutek s horkou vodou a poté jej vyčistěte teplou mýdlovou vodou. Použijte pokud možno starý kartáč, koneckonců to je měsíční (nebo dokonce několikaměsíční) množství potravinového odpadu. Máte-li potíže s odstraněním všech nečistot, namočte na chvíli filtr do teplé vody a setřete jej s použitím čističe myčky.

4. Vyměňte filtr a otřete vnitřek myčky čističem, zejména kolem dveří. Možná budete muset použít čisticí prostředek na vodní kámen. Pokud si všimnete, že se usazuje velké množství vodního kamene, měli byste určitě používat sůl do myčky, která vyrovnává hladinu tvrdé vody. 

5. K odstranění zbývající mastnoty použijte čistič do myčky, jímž se odstraní i vodní kámen z potrubí, ventilů a trubek, který nelze odstranit ručně. Somat nabízí intenzivní čistič, který se přidává k cyklu s nejvyšší teplotou spuštěnému s prázdnou myčkou.

Čisticí tablety Somat do myčky jsou jemné, takže je lze použít i při mytí běžného nádobí.

Jak udržovat myčku v čistotě

Výše zmíněné mechanické a chemické čištění by se mělo provádět jednou za měsíc. Zbytky potravin ve filtru můžete minimalizovat oškrábáním nádobí vždy před vložením do myčky. Neoplachujte však talíře, protože to může nepříznivě ovlivnit výkon čisticího prostředku. Po dokončení cyklu nechte dveře myčky otevřené, aby na chvíli vyschla, a vyhnete se tak zatuchlému zápachu.

Svěží vůně pro vaši myčku díky Somat Deo Duo-Perls

Samozřejmě v jedné fázi čisticího procesu nelze pachy v myčce zcela odstranit, a to když je myčka plná ještě neumytého nádobí. To může být problém, pokud trvá několik dní, než se nahromadí plná náplň a/nebo když je venku teplo. V těchto případech bude vaším nejlepším pomocníkem prostředek pro neutralizaci pachů v myčce. Somat Deo Duo-Perls dodává myčce příjemnou vůni neutralizující zápach nebo vůni s nádechem citronu a pomeranče, která se obnovuje po každém cyklu a vydrží až 60 mycích cyklů.

Více v této kategorii

 • Tipy pro tvrdou vodu ve vaší myčce
  Tipy pro tvrdou vodu ve vaší myčce

  Jak na vodní kámen: tvrdá voda – tipy pro myčku

 • Jak plnit myčku pro ty nejlepší výsledky

  Myjte jako profesionál – jak plnit myčku pro nejlepší výsledky

 • Co se děje uvnitř myčky za zavřenými dveřmi?

  Co se děje uvnitř myčky? Videa nám umožňují nahlédnout!

Více informací

 • Domovská stránka

 • Proč se zapojit: Chceme vás inspirovat, abyste společný čas trávili u stolu, protože vždycky je pro to dobrý důvod! Nenarozeniny či Den úžasnosti.

 • Kdo řekl, že mytí nádobí musí být nudné? S těmito triky je zábava zaručena! A s našimi účinnými produkty je mytí nádobí super snadné!