Skip to Content

Ošetření při kontaktu s prostředkem na mytí nádobí

Je prostředek na mytí nádobí po požití škodlivý?

Náhodně požitý prostředek na mytí nádobí může způsobit podráždění. Je nejvhodnější vypít okamžitě sklenici vody, aby se přípravek rozředil. Nevyvolávejte zvracení.

Mohou se vyskytnout příznaky jako žaludeční nevolnost, průjem a zvracení. Jestliže přetrvávají nebo se zhorší, okamžitě se obraťte na svého lékaře, toxikologické centrum nebo pohotovost a požádejte o pomoc.

Co dělat, pokud se prostředek na mytí nádobí dostane do očí

Přípravek na mytí nádobí, který se dostane do očí, je zapotřebí okamžitě vymýt velkým množstvím vody. Nosíte-li kontaktní čočky, okamžitě je vyjměte. Tekutina může způsobit podráždění oka a pocit pálení a v případě nedostatečného vymytí i rozmazané vidění nebo obtížné zaostřování. Jestliže příznaky přetrvávají, změní se nebo se zhorší, vyhledejte lékařskou pomoc.

Je prostředek na mytí nádobí jedovatý, pokud se neopláchne?

Umýváte-li nádobí bez řádného oplachování, může na talířích, hrnkách, nádobí atd. zůstat zaschlý přípravek na mytí nádobí.

Ve většině případů by prostředek na mytí nádobí neměl být v malém množství jedovatý. Pokud tedy sušíte nádobí bez řádného oplachování, můžete příznaky zmírnit požitím sklenice vody za účelem rozředění přípravku. Avšak jakékoliv množství přípravku na mytí nádobí ve vašem těle může vést k podráždění, zvracení, průjmu a žaludečním nevolnostem. Pokud tyto příznaky přetrvávají nebo se zhorší, měli byste vždy vyhledat lékařskou pomoc.

Tipy pro bezpečné zacházení s prostředkem na mytí nádobí

Chcete-li zmírnit riziko požití mycího prostředku nebo jeho vniknutí do očí, stačí se řídit těmito užitečnými tipy pro bezpečnou manipulaci.

  • Prostředek na mytí nádobí vždy uchovávejte mimo dosah malých dětí a zvířat. Ujistěte se, že je umístěn mimo jejich dosah, aby je nemohly náhodně spolknout.
  • Po mytí přípravek na nádobí důkladně opláchněte. To snižuje riziko podráždění. Nebudete se muset potýkat s mýdlovou chutí ulpívající na jídle či v nápojích.
  • Při drhnutí nádobí pohybujte houbičkou ve směru od těla podobně jako při řezání nožem. Jakékoliv náhodné vystříknutí bude směřovat pryč od vašich očí.

Související články

  • Čistěte kuchyň přípravkem na mytí nádobí
  • Co dělat proti bakteriím a mikrobům v kuchyni
  • Je náš přípravek na nádobí vhodný pro citlivou pokožku?

#ENJOYTOGETHER

  • Najděte si dokonalý recept, který potěší vaše blízké na vašem dalším setkání.

  • Spoustu důležitých momentů v našem životě zažijeme při přípravě nebo podávání jídla. Toto je cesta, jak utužit vztahy. Zjistěte více zajímavých faktů a nápadů v našich inspirativních článcích. Inspirujte se!

  • Kdo řekl, že mytí nádobí musí být nudné? S těmito triky je zábava zaručena! A s našimi účinnými produkty je mytí nádobí super snadné!