Skip to Content

Povrchově aktivní látky

Dobré vědět

Povrchově aktivní látky jsou hlavní složkou prostředků na ruční mytí nádobí. Odstraňují nečistoty a mastnotu z nádobí, hrnců, pánví a příborů a emulgují je, takže je lze snadno odstranit. 

Hlavní povrchově aktivní látky v prostředcích pro ruční mytí nádobí jsou aniontové, neiontové a amfoterní. Aniontové povrchově aktivní látky jsou zvláště účinné pro čištění mastných nečistot, neiontové povrchově aktivní látky jsou vynikajícími odstraňovači mastnoty, amfoterní povrchově aktivní látky poskytují jemnost.

Jak využíváme povrchově aktivní látky?

Povrchově aktivní látky široce používáme v našich pracích prostředcích a produktech pro domácnost. Jsou klíčové pro jakýkoli proces čištění.

Povrchově aktivní látky mohou být petrochemického původu nebo mohou být přírodního původu (na bázi oleje), např. z palmového (jádrového) oleje. Zavázali jsme se, že do konce roku 2020 budou všechny povrchově aktivní látky na bázi palmového oleje v souladu s principem hmotnostní bilance.

Další témata

  • Složení našich výrobků je efektivní z hlediska zdrojů a poskytuje skvělé výsledky čištění.

  • Vedeme pokrok směrem k cirkulární ekonomice vytvářením chytrých obalů ve prospěch lidí a planety.

  • Naše odpovědnost v rámci celého hodnotového řetězce zahrnuje optimalizaci našich přepravních a logistických procesů z hlediska ekologické kompatibility a efektivity zdrojů.