Skip to Content

Životní cyklus

Udržitelnost je pro Henkel důležitým tématem. Naše produkty řešíme v rámci celého životního cyklu: od surovin po likvidaci nebo recyklaci obalových materiálů. Od roku 2008 jsme se zavázali, že všechny naše produkty musí přispívat k udržitelnosti alespoň v jedné ústřední oblasti. Cílem je zvýšit hodnotu našich produktů a zároveň snížit jejich ekologickou stopu. 

Společnost Henkel věří, že jejím posláním je poskytovat spotřebitelům vysoce výkonné produkty na mytí nádobí a zároveň zlepšovat výrobní proces a nabízet inteligentní řešení balení. Aby se snížilo množství odpadu, naši vývojáři obalů neustále pracují na obalech, které využívají co nejméně materiálu a materiálů, pro které existuje veřejný systém recyklace. Do roku 2025 se společnost Henkel snaží o to, aby 100% našich obalů bylo recyklovatelných nebo znovupoužitelných. Dále se snažíme snížit množství původních plastů z fosilních zdrojů v našich spotřebních produktech o 50 %. Dosáhneme toho zvýšením podílu recyklovaných plastů na více než 30 %, snížením objemu plastů a stále větším používáním bioplastů. Všechna naše těla PET Pur lahví se již skládají ze 100% recyklovaného materiálu.

 

Stáhněte si infografiku a zjistěte více o cestě životního cyklu našich produktů

Další témata

  • Složení našich výrobků neobsahuje žádné ingredience živočišného původu.

  • Složení našich výrobků je efektivní z hlediska zdrojů a poskytuje skvělé výsledky čištění.

  • Naše odpovědnost v rámci celého hodnotového řetězce zahrnuje optimalizaci našich přepravních a logistických procesů z hlediska ekologické kompatibility a efektivity zdrojů.