Somat Logo

Naše iniciativa

Prostřednictvím globálních výživových  programů UNICEF  pomáháme zajistit téměř 30 milionů příspěvků na podporu zdravého jídla pro děti a komunity v různých částech světa.

Přístup ke kvalitnímu jídlu není samozřejmostí

Od roku 2019 podporují Somat a Pur globální výživové programy UNICEF a pomáhají tak snižovat počet dětí trpících podvýživou po celém světě.

UNICEF/UNO74440

V mnoha částech světa nemají děti a dospívající dostatečný přístup ke kvalitní výživě potřebné pro přežití, růst a plné rozvinutí svého potenciálu. V zemích s nízkými a středními příjmy má přístup k optimální výživě pouze 1 ze 6 malých dětí . 

Hlavní příčinou podvýživy je tak strava s nedostatečným obsahem základních živin. Děti strádající podvýživou v raném věku čelí nezvratnému fyzickému a mentálnímu poškození až do konce  života.

Jak můžeme pomoci?

My v Puru a Somatu jsme přesvědčeni, že každý má právo na přístup ke kvalitní výživě, aby se mohl stát zdravým a bystrým jedincem a plnohodnotným členem společnosti. Proto organizaci UNICEF pomáháme poskytnout dětem přístup ke kvalitní výživě. V roce 2019 pomůžeme zajistit téměř 30 milionů příspěvků na podporu zdravé stravy pro děti a komunity, které to potřebují nejvíce. Díky této partnerské podpoře bude moci UNICEF pracovat na zlepšování kvality dětské stravy. To mimo jiné umožní dětem a osobám, které o ně pečují, konzumovat pestrou a zdravotně nezávadnou stravu s vysokým obsahem živin.

Jak to funguje?

Z každého prodaného akčního balení věnuje společnost Henkel 0,03 €  na globální výživové programy UNICEF.

Vyloučení odpovědnosti

Společnost Henkel podporuje globální výživové programy UNICEF na záchranu těch nejpotřebnějších dětí. Společnost Henkel daruje 0,03 € z každého produktu prodaného od 1.10. do 30.11.2019.

UNICEF nenese odpovědnost za značku, produkt ani službu společnosti.